BLOG

HOW CAN YOU BE INFORMED BEFORE BUYING OR LOOKING FOR A PROPERTY?

2018-10-25 10:44:48

Often times it is difficult and it is almost time to find a home to buy, to choose the rig

SALES ONE OF WHITE PEELED PEACHES

2018-10-23 13:07:22

Elite Pacific Properties logoWAILEA, HI - Elite Pacific Properties is pleased to announce

Benefits from investment in immovable assets

2018-10-23 13:03:21

Buying an immovable property is known as one of the oldest forms of investment and includi

Array ( [0] => Array ( [ID] => 299 [LocationIDName] => Tirana - Tirana - RTSH [Reference] => 301 [Description] => [SQ-AL]Ne nje nga ndertimet me te preferuara per banim ne Tirane prane ETC jepet me qira apartament 3+1+2 . Apartamenti ka një sipërfaqe totale prej 210m2, ndodhet në nje prej ndertimeve me cilesore te zonese ,me orientimLindje- Perendim , gjë që ofron ndriçim dhe ngrohje natyrale përgjatë gjithë ditës. Apartamenti eshte i rinovuar materialet e perdorura, rifiniturat dhe punimet e kryera jane te nje cilesise extra .Apartamenti ka te instaluar sistem qëndror ngrohje dhe ftohje . Organizohet ne : tre dhoma gjumi, njëra prej të cilave me tualet , një sallon ndenjeje plot drite natyrale ,ambient gatimi me vete,tualet dite dhe nje super ballkon te madh ne te cilen kane dalje te gjitha dhomat dhe salloni i ndenjes gje e cila e ben te vecante kete apartament me nje pamje te lire fantastike te zones para . Apartamenti është i pajisur me çertifikatë pronësie dhe të gjithë dokumentacionin e plotë hipotekor.Vendndodhja investimi i kryer ,orientimi, zona e cila ofron fasilitete te ndryshme e bejne ate nje nga apartamentet me cilesore per nje jetese komode.Per me shume informacion ose per te planifikuar nje vizite ne prone ju lutem kontaktoni ne nr 0672050703 , 0675050703 e-mail : [email protected] Keto Apartamente dalin shume rralle ne treg keshtu qe mos hezitoni te na kontaktoni per ta bere tuajin.[/SQ-AL] [LandArea] => [NettArea] => 200.00000000 [Rooms] => 3 [Bathrooms] => 2 [InteriorRooms] => [FirstMediaID] => 4404 [GrossArea] => 210.00000000 [LivingRooms] => 1 [Views] => 30 [Name] => [SQ-AL]APARTAMENT 3+1+2 PER QIRA TEK ETC[/SQ-AL] [Format] => .jpeg [UID] => cf160669-6b92-f133-2d93-9cd5de618ef3 [BusinessTypeIDName] => To rent [GPSLon] => 19.82452900000000 [GPSLat] => 41.32150700000000 [Price] => 2500.00 ) [1] => Array ( [ID] => 298 [LocationIDName] => Tirana - Tirana - Liceu Artistik [Reference] => 300 [Description] => [SQ-AL]Ne rrugen e"Elbasanit" ne nje nga zonat me elitare te Tiranes prane Ambasades Amerikane perballe Liceut Artistik jepet me qira nje nga Vilat me te vecanta te zones. Vila eshte e pozicionuar ne kryqezimin e rruges te "Elbasanit " me rrugen "Qemal Guranjaku" buze rruge orientohet nga Jug-Perendimi-Lindje dhe ka nje pamje te lire nga te gjitha anet ,zona eshte nje nga me te sigurta per arsye se ndodhen Institucione shteterore ,dhe perfaqesi te huaja diplomatike.Vila ka nje siperfaqe ndertimi 620 m2 dhe perbehet nga tre kate dhe nje kat bodrum , eshte e ndertuar ne nje siperfaqe toke prej 600 m2. Kati nen toke perbehet nga dy dhoma.Kati pare perbehet nga: tre dhoma , dhe dy tualet, kati i dyte ka 5 dhoma nje tualet ,kati i trete eshte open space 180 m2 me perimeter xhami e gjitha gje qe jep mudesine te shijosh nje pamje fantastike te zones perreth .Ka nje siperfaqe rreth 400m2 toke para dhe ne anen veriore te viles nje pjese mund te sherbeje per parkim . Vila është i pajisur me çertifikatë pronësie dhe të gjithë dokumentacionin e plotë hipotekor.Vendndodhja investimi i kryer ,orientimi, zona e cila ofron fasilitete te ndryshme dhe eshte nje nga zonat me te kerkuara si banim dhe per aktivitete biznesi e bejne ate nje nga Vilat me te kerkuara per momentin per rezidence ose aktivitet biznesi .Per me shume informacion ose per te planifikuar nje vizite ne prone ju lutem kontaktoni ne nr 0672050703 , 0675050703 e-mail : [email protected] Keto lloj objektesh dalin shume rralle ne treg keshtu mos hezitoni te na kontaktoni menjhere.[/SQ-AL] [LandArea] => 400.00000000 [NettArea] => 560.00000000 [Rooms] => 7 [Bathrooms] => 4 [InteriorRooms] => 1 [FirstMediaID] => 4352 [GrossArea] => 600.00000000 [LivingRooms] => 1 [Views] => 232 [Name] => [SQ-AL]JEPET ME QIRA VILE PERBALLE LICEUT ARTISTIK [/SQ-AL] [Format] => .jpeg [UID] => 2ff16611-198d-13fe-5e18-30fc8fef0661 [BusinessTypeIDName] => To rent [GPSLon] => 19.82452900000000 [GPSLat] => 41.32150700000000 [Price] => 9500.00 ) )