Cmimi i Përafërt : Nga

SHITET – Vilë Në “Rolling Hills Luxury Residences”

€1,890,000

Përshkrim

Vile per shitje ne nje zone rezidenciale prane TEG ne nje nga komplekset me luksoze ne Shqiperi “Rolling Hills Luxury Residences” .

Vila eshte nje ndertim  tre katesh ndertuar ne nje parcele toke 780 m2 dhe ka nje siperfaqe totale ndertimi prej 384 m2 .Organizohet ne :Kati zero  sallonin  e ndenjes ,kuzhina e vecuar ,dhoma e miqeve,dhome teknike  ,tualet ,verande. Kati i pare ka 3 dhoma gjumi me tualete te integruara ne secilen dhome si dhe veranda me nje pamje magjepsese . Kati 2  eshte open space e cila mund te perdoret si: sallon ndenje , dhome lojrash ,  ose  palester  . Vila eshte e sapo  investuar dhe e mobiluar stil modern .Ndertimi ,rifiniturat dhe materialet si dhe paisjet e perdorura jane cilesia me e larte e mundeshme Objekti eshte i pajisur me sistem qendror ngrohje “chiller”

“Rolling Hills Luxury Residences” .eshte  një komunitet elitar në periferi të Tiranës, i frymëzuar nga arkitektura franceze i ndodhur midis gjelbërimit, te zones ku banorët mund të shijojnë jetën në komoditet dhe privatësi, karakteristike te vecante ka hapësirat e mëdha të parcelave që i përkasin çdo vile. Zgjidhja arkitektonike është e tillë që respekton relievin natyror, duke i mundësuar viles pamje mahnitëse të natyrës përreth. Gjithashtu, orientimi është i studiuar , për një shfrytëzim maksimal të dritës dhe ngrohtësisë së tij. Hapësira e banimit me 153 vila ofron qetësinë karakteristike të një stili jetese luksoz e të te qete , ndodhur midis natyrës së mrekullueshme të zonës.. .Kompleksi ofron administrim, siguri 24 ore me kamera dhe roje, ambiente te perbashketa te gjleberta, park dhe kend lojrash per femije si edhe pishine. Rolling Hills Community Park shtrihet në pjesën perëndimore të kompleksit me një sipërfaqe 16,000 m², tërësisht të gjelbëruar, parku është krijuar për të qenë një hapësirë argëtimi për rezidentët e komunitetit. Ky park ofron sipërfaqe të gjelbëruara për piknik dhe fusha sportive: një fushë basketbolli, një fushë tenisi dhe një kënd lojrash .

Mos humb rastin per te banuar ne rezidencen me te kerkuar ne Shqiperi.

Per me shume informacion ose per te planifikuar nje vizite ne prone ju lutem kontaktoni ne nr 0672050703 , 0675050703 e-mail : info@uptowninvest.com.

Adresa :

 • Qyteti : Tirane
 • Shteti : Albania
 • Zona : Rolling Hill Residence
 • Shteti : Albania

Karakteristikat

Detaje

Updated on 8 Dhjetor, 2021 at 6:47 pm

 • Madhesia në m2 : 780 m2
 • Land Area: 384 m2
 • Dhoma Gjumi : 5
 • Tualete : 5
 • Garage: 3
 • Tipi i Pronës Rezidencial, Vilë
 • Statusi i Pronës : EKSKLUZIVE, Për Shitje

Prona të Ngjashme

€148,000

Dhoma: 2Bath: 1m2: 125.7

Apartament 2+ 1, Rezidencial

Up Town Invest

4 vjet më parë

€148,000

Dhoma: 2Bath: 1m2: 125.7

Apartament 2+ 1, Rezidencial

4 vjet më parë

€1,100
€1,100

Dhoma: 2Tualete: 2m2: 110

Apartament 2+ 1, Rezidencial

4 vjet më parë

€580,000

Dhoma: 5Tualete: 4m2: 318

Residential, Vilë

Up Town Invest

4 vjet më parë

€580,000

Dhoma: 5Tualete: 4m2: 318

Residential, Vilë

4 vjet më parë


AlbanianEnglish