Cmimi i Përafërt : Nga

SHITEN – Apartamente ,Njesi Sherbimi,Zyra, Poste Parkimi “Tirana Garden Building”

Përshkrim

Ne rrugen e “Kavajes ” shume prane qendres  te  Tiranes  eshte duke u ndertuar nje nga strukturat unike te kryeqytetit jo vetem nga projekti ,arkitektura por dhe per impaktin qe do kete ky monument arkitektonik. Objekti i projektuar nga nje prej arkitekteve me te njohur  italiani Marco Casamonti eshte nje risi ne konceptim dhe arkitekture ,elementet dhe rifiniturat qe do perdoren ne strukuture do jene te nje cilesie shume te larte dhe te stili modern . Cilesia e materialeve te zgjedhura do te garantoje eficiencen energjitike gjate shfrytezimit te ambjenteve nga banoret dhe perdoruesit e perkohshem.  Fasada eshte unike jo per nga teknologjia e perdorur por per nga gjelberimi i perhershem i cili mbizoteron duke i dhene jete godines, por edhe duke krijuar nje mikroklime ne brendesi te kesaj fasade, gje qe rrit se tepermi standartin e jeteses. Efekti madheshtor i “godines me fasada te gjelberuara” do te spikate nga shume larg dhe do ta ktheje kete strukture ne nje monument arkitektonik ne qytetin e Tiranes dhe pertej.E gjithe godina perfshin dy kulla 16 dhe 24 kate te bashkuara nga nje strukture sherbimesh e cila mbeshtillet nga nje grid i gjelberuar i cili unifikon imazhin e objektit, fsheh ndryshimet funksionale dhe lehteson pamjen e struktures se ndertuar. Gjelberimi dhe ngjyrat do te sjellin gjithmone nje atmosfere pranverore ne strukture dhe ne te gjithe zonen. Shiten : Ambiente Tregtare me siperfaqe te ndryshme ,Apartamente Penthouse ,Duplex ,1+1,2+1,3+1,Hapesira Parkimi . Per me shume informacion rreth projektit dhe nje vizite ne objekt mund te kontaktoni ne numrin +35567 20 50703 , +355 67 50 50703 ose na shkruani ne e -mail: info@uptowninvest.com

Adresa :

  • Qyteti : Tirane
  • Shteti : Albania

Prona të Ngjashme

€950
blank
€950

Dhoma: 3Tualete: 3m2: 140

Apartament 3+1, Rezidencial

7 muaj më parë

Dhoma: 6Tualete: 5m2: 940

Rezidencial, Vilë

Up Town Invest

8 muaj më parë

€1,480,000

Dhoma: 6Tualete: 5m2: 940

Rezidencial, Vilë

8 muaj më parë

€420,000
blank

Dhoma: 4Tualete: 3m2: 415

Rezidencial, Vilë

Up Town Invest

12 muaj më parë

€420,000

Dhoma: 4Tualete: 3m2: 415

Rezidencial, Vilë

12 muaj më parë

€316,000
blank

Dhoma: 3Tualete: 2m2: 137.5

Apartament 3+1, Rezidencial

Up Town Invest

1 vit më parë

€316,000

Dhoma: 3Tualete: 2m2: 137.5

Apartament 3+1, Rezidencial

1 vit më parë


AlbanianEnglish